سوال حقوقی:

تبدیل مالی که به رهن داده ام

با سلام . من به شخصی مبلغی پول بدهکار هستم و به همین علت سند خانه ی خود را در رهن طلبکار قرار دادم. می خواستم بدونم آیا می توانم سند خانه را فک رهن کنم و سند دیگری ( مثلا سند خودرو) را در رهن او قراردهم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 784 قانون مدنی تبدیل رهن به مال دیگر به تراضی طرفین جایز است. طبق این ماده شما فقط با تراضی و توافق با مرتهن می توانید مال مرهونه را تبدیل کنید. در صورت نیاز به راهنمایی ومشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده