سوال حقوقی:

تجاری بودن شرکت هایی که بر طبق قانون تجارت تشکیل شده اند

سلام. آیا تمام شرکت هایی که بر طبق قانون تجارت تشکیل شده اند تجاری محسوب می شوند یا باید عملیات تجاری مذکور در ماده 2 قانون تجارت را انجام دهند تا تجاری تلقی شوند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 2 لایحه قانونی اصلاح قانون تجارت مصوب 1347 شرکت سهامی شرکت بازرگانی محسوب می شود ولو این که موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد. طبق این ماده فقط شرکت سهامی که بر اساس مفاد قانون تجارت تشکیل شده باشد ولو این که عملیات تجاری مذکور در همان قانون را انجام ندهد باز هم تجاری تلقی می شود ولی بقیه انواع شرکت های مذکور حتما باید عملیات تجاری انجام دهند تا تجاری تلقی شوند. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده