سوال حقوقی:

اوراق بهادار

سلام و عرض خسته نباشید. می خواستم بدونم آیا سهام بی نام شرکت ها در زمره ی اوراق بهادار می باشند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 24 لایحه قانونی اصلاح قانون تجارت ورقه ی سهم سند قابل معامله ای است که نماینده ی تعداد سهامی می باشد که صاحب آن در شرکت سهامی دارد. طبق این تعریف سهام شرکت های سهامی اهم از بانام و بی نام جزء اوراق بهادار محسوب می شوند. موارد دیگری که جزء اوراق بهادار محسوب می شوند عبارتند از : قبض انبار، اوراق مشارکت، اسناد تجاری در معنای خاص، سکوک و به طور اختصاص سکوک اجاره و مرابحه و....

درصورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده