سوال حقوقی:

ممنوعیت از تصرف در اموال

سلام. پدرم برای پسر من به دلیل شرایط خاصی که داشت تقاضای تعیین قیم توسط دادگاه کرده است و بعد از اولین جلسه ی دادگاه و در حالی که هنوز حکمی در این باب صادر نشده پسر من را از تصرف در اموال خودش ممنوع کرده اند. می خواستم بدونم آیا این کار قانونی است ؟ آیا من می توانم نسبت به آن اعتراض داشته باشم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 64 قانون امور حسبی دادگاه می تواند شخصی را که درخواست حجر او از دادگاه شده است قبل از صدور حکم و یا بعد از صدور حکم و قبل از قطعی شدن آن از بعض یا تمام تصرفات در اموال موقتا ممنوع نماید و در این صورت دادگاه امینی موقتا برای حفظ اموال و تصرفاتی که ضرورت دارد معین نماید. طبق این ماده عمل دادگاه در این باب کاملا قانونی بوده است و دادگاه چنین حقی را دارد که شخصی را که درخواست صدور حکم حجر او از دادگاه شده است را ممنوع از تصرف در اموالش بگرداند. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده