سوال حقوقی:

فروش اموال غیر منقول توسط قیم

سلام وقت بخیر.من قیم شخصی هستم که زمین های بسیاری دارد که قیمت این زمین ها بالا نبود اما درحال حاضر به دلیل این که در نزدیکی این زمین ها یک دهکده توریستی در حال تاسیس است و شهرک سازی شده است، زمین ها قیمت بسیار بالایی پیدا کرده است. می خواستم بدونم می توانم این زمین ها را بفروشم و برای شخص مولی علیه کسب و کاری در تهران راه اندازی کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 1241 قانون مدنی قیم نمی تواند اموال غیر منقول مولی علیه را بفروشد و یا رهن گذارد یا معامله کند که در نتیجه ی آن خود مدیون مولی علیه شود مگر با لحاظ غبطه ی مولی علیه و تصویب مدعی العموم در صورت اخیر شرط حتمی تصویب مدعی العموم ملائت قیم می باشد و نیز نمی تواند برای مولی علیه بدون ضرورت و احتیاج قرض کند مگر با تصویب مدعی العموم. طبق این ماده شما نمی توانید اموال غیر منقول مولی علیه را بفروش برسانید مگر این که در این خصوص اذن و رضایت دادستان را اخذ کرده باشید. در صورت نیاز به راهنمایی ومشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده