سوال حقوقی:

تقاضای طلاق از زوجه ی شخص غایب

سلام وقت بخیر. شوهر من مدت 3 سال است که برای کارکردن به کشور مالزی رفته است و 6 ماه بعد از رفتن هیچ خبری از او نشد و اصلا دیگر تلفن نکرد و تلفن او هم خاموش شد. آیا من به این دلیل می توانم ازدادگاه تقاضای طلاق و عدم امکان سازش کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 1029 قانون مدنی اگر مدت 4 سال منقضی گردد زوجه ی غایب مفقود الاثر می تواند از دادگاه تقاضای طلاق نماید و سن غایب موثر در موضوع نخواهد بود. در لایحه ی قانونی دادگاه مدنی خاص قیدی نیست که دادخواست طلاق فقط از زوجه پذیرفته می شود. لذا طبق تبصره ی 2 ماده 3 لایحه قانونی مذکور موارد طلاق همان است که در قانون مدنی و احکام شرع مقرر گردیده است و به موجب مواد 1029 و 1129و 1130 قانون مدنی به زن حق تقاضای طلاق از دادگاه داده شده لذا قبول دادخواست از زوجه الزامی است. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده