سوال حقوقی:

فروش اموال شخص غایب

با سلام. من به عنوان امین شخصی که مدت 2 سال است غایب می باشد هستم و شخص مذکور کلکسیون ماشین دارد که شامل 12 دستگاه خودروی آمریکایی در انواع مختلف و 3 دستگاه خودروی بنز می باشد. می خواستم بدونم در حال حاضر که شخص غایب می باشد و من به عنوان امین او از طرف دادگاه انتخاب شدم و با توجه به این نکته که نگهداری خودروهای این چنینی امری بسیار سخت و نیاز به دانش خاصی دارد و کار هر کسی نیست، می توانم آنها بفروشم و با پول آنها مال دیگری که مناسب غایب باشد مثلا ملک خریداری کنم یا نه؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 142 قانون امور حسبی شما به عنوان امین می توانید با اجازه ی دادستان اموال منقول شخص غایب که مورد احتیاج نیست و مازاد می باشد را بفروشید و با پول آن مال یا اموال دیگری را که موافق مصلحت و غبطه ی غایب باشد خریداری کنید و یا به امور دیگری که مناسب حال او باشد بپردازید. در صورت نیاز به راهنمایی ومشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید . 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده