سوال حقوقی:

نفقه ی اشخاص واجب النفقه شخص غایب

سلام و عرض ادب. برادر من کوهنورد حرفه ای بود برای عزیمت و فتح قله ی دماوند راهی شد و علی الاصول و طبق گفته های خودش باید 1 هفته ای برمی گشت منتها الان 5 ماه است که خبری از او نیست وگوشی موبایل او نیز خاموش می باشد. می خواستم بدونم نفقه ی اشخاص واجب النفقه مانند همسر و فرزندان او را چه کسی باید پرداخت کند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

در اصطلاح حقوقی به شخص مذکور غایب مفقود الاثر می گویند. بر اساس ماده 147 قانون امور حسبی نفقه ی اشخاص واجب النفقه غایب و دیون او از وجوه نقد یا منافع اموال او داده می شود و در صورت عدم کفایت از اموال منقوله او فروخته خواهد شد و اگر اموال منقول هم کافی نباشد از اموال غیر منقول فروخته می شود. طبق این ماده نفقه و دیون شخص غایب باید به این ترتیب پرداخت شود: 1) وجوه نقد 2) در صورت نبودن یا عدم کفایت وجوه نقد از منافع اموال اعم از منقول و غیر منقول 3) و در صورت نبود یا عدم کفایت با فروش اموال منقول 4) و در صورت عدم کفایت و یا نبودن با فروش اموال غیر منقول نفقه پرداخت خواهد شد. درصورت نیاز به راهنمایی ومشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده