سوال حقوقی:

فروش اموال غیر منقول شخص غایب

سلام وقت بخیر . از طرف دادگاه به عنوان امین شخص غایبی مشخص شدم . می خواستم بدونم می توانم با سمت مذکور اموال غیر منقول شخص غایب را بفروشم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 148 قانون امور حسبی فقط در یک مورد امین می تواند اموال شخص غایب را بفروشد و آن هم درموردی است که این فروش برای دادن نفقه اشخاص واجب النفقه یا برای پرداخت دیون غایب باشد و وجوه نقد و منافع اموال و اموال منقول غایب کفایت پرداخت مبالغ را نکند یا اصلا موجود نباشند. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده