سوال حقوقی:

مهر و موم ترکه متوفی

سلام و عرض ادب. می خواستم بدونم چه کسانی می توانند مهر و موم ترکه متوفی را از دادگاه تقاضا نمایند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 167 قانون امور حسبی اشخاص زیر می توانند درخواست مهر و موم ترکه را بنمایند:

1- هر یک از ورثه ی متوفی یا نماینده ی قانونی آن ها.

2- موصی له در صورتی که وصیت به جز مشاع شده باشد.

3- طلبکار متوفی که طلب او مستند به سند رسمی یا حکم قطعی باشد به مقدار طلب، در صورتی که در مقابل طلب، رهن نبوده و ترتیب دیگری هم برای تامین طلب نشده باشد.

4- کسی که از طرف متوفی به عنوان وصایت معین شده باشد.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده