سوال حقوقی:

فروش اموال متوفی در هنگام تحریر ترکه

سلام و عرض خسته نباشید. می خواستم بدونم آیا ما وراث می توانیم در هنگام تحریر ترکه قسمتی از اموال را به فروش برسانیم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 218 قانون امور حسبی در مدتی که ترکه تحریر می شود تصرف در ترکه ممنوع است مگر تصرفاتی که برای اداره و حفظ ترکه لازم است. طبق این ماده شما نمی توانید در مدت تحریر ترکه اعمال و دخل و تصرفی مانند فروش را به عمل آورید و فقط تصرفی مجاز است که برای اداره و بقای ترکه لازم و ضروری باشد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده