سوال حقوقی:

خودداري طفل از ملاقات

سلام. فرزندم 4 ساله است و با من زندگي مي كند و دو سال است كه از شوهرم طلاق گرفتم. يك ماه است كه فرزندم به شدت براي ديدن پدرش مخالفت مي كند و حاضر به ملاقات هفتگي نمي باشد. آيا قانونا من بايد پاسخگو باشم؟ وظيفه من چيست؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام. مطابق ماده ۲۳ آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت خانواده، در مواردی که طفل به هر دلیل از ملاقات امتناع می‌کند، اجرای احکام باید با هماهنگی با دادگاه تدابیر لازم از جمله ارجاع موضوع به مددکار اجتماعی یا مرکز مشاوره خانواده برای جلب تمایل طفل به ملاقات اتخاذ نماید. اگر با توجه به نظر مشاور روانشناس مرکز فوق و قرائن موجود برای دادگاه محرز شود اجرای حکم حضانت یا ملاقات کودک به سلامت روانی وی آسیب وارد خواهد کرد، اجرای احکام می‌تواند با کسب موافقت دادگاه تا فراهم شدن آمادگی طفل، اجرای حکم را به تاخیر اندازد.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده