سوال حقوقی:

آيا ازدواج در صورت اعتياد زوج، قانوني است؟

سلام. من و نامزدم براي اخذ گواهي پزشكي براي محضر و ثبت ازدواج آزمايش اعتياد داديم. اعتياد نامزدم مثبت شد اما من همچنان مي خواهم با او ازدواج كنم. آيا ما مي توانيم براي ثبت ازدواج اقدام كنيم؟ لطفا من را راهنمايي كنيد.

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخير. بر اساس بند ج ماده 7 آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت خانواده، چنانچه گواهی صادر شده بر وجود بیماری و یا اعتیاد به مواد مخدر دلالت کند، ثبت نکاح در دفتر رسمی ازدواج، در صورت درخواست کتبی آنان مبنی بر ثبت ازدواج علیرغم بیماری و یا اعتیاد به مواد مخدر، بلامانع است. در نتيجه با رعايت شرايط مي توانيد اقدام به ثبت ازدواج كنيد.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده