سوال حقوقی:

قتل پدر برای گرفتن سهم الارث

سلام .پسری 21 ساله هستم که همراه مادر و خواهرم زندگی می کنم. پدرم معتاد بود و تمام اموال و طلاهای مادرم را برای خرید مواد هزینه کرده بود و چند ماهی بود که اصلا به خانه نمی آمد و خانه و اموالی که به نامش بود را برای هزینه ها و مخارج ما صرف نمی کرد. متاسفانه ماه پیش به دلیل درگیری من و پدرم؛ پدرم فوت کرد. آیا من نیز از اموال پدر ارث می برم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخیر. مطابق ماده ۴۵۱ قانون مجازات اسلامی در صورتی که قاتل از ورثه مقتول باشد چنانچه قتل عمدی باشد از اموال و دیه مقتول و در صورتی که خطای محض یا شبه عمدی باشد از دیه وی ارث نمیبرد. در موارد فقدان وارث دیگر، مقام رهبری وارث است و همچنین ماده 880 قانون مدنی قتل از موانع ارث است بنابراین به شما ارثی تعلق نمیگیرد. برای راهنمایی بیشتر با موسسه داتیکان تماس بگیرید: 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده