سوال حقوقی:

آیا دیه متوفی جزء اموالی است که به ارث می رسد؟

سلام. پدر من به دلیل قتل عمد از دنیا رفتند و ما اموال ایشان را تقسیم کردیم بعد از یکسال قاتل دیه را پرداخت کرد. آیا از دیه هم به ما ارث تعلق می گیرد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب. طبق نظریه مشورتی شماره 7/567 م.رخ 12/3/93 دیه جزء ماترک محسوب می شود و مطابق تبصره ماده 452 قانون مجازات اسلامی ورثه مقتول به جز بستگان مادری به نسبت سهم الارث از دیه مقتول نیز ارث میبرند . برای راهنمایی بیشتر با موسسه داتیکان تماس بگیرید: 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده