سوال حقوقی:

در صورت اختلاف پدر و مادر برای اهداء عضو در مرگ مغزی تکلیف چیست؟

سلام. هفته پیش پدرم مرگ مغزی شدند و من و خواهر و برادرم و مادربزرگم رضایت به اهداء عضو داریم اما مادرم قبول نمی کنند. آیا می توانیم اعضای پدرم را اهدا کنیم یا رضایت مادرم نیز لازم است؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب. طبق نظریه مشورتی شماره 7/2243 مورخ 18/9/1393 و همچنین ماده 7 آیین نامه اجرایی ماده واحده قانون پیوند اعضا بیماران فوت شده مبنی بر اینکه رضایت کلیه وراث جهت اهداء عضو لازم است و الا پیوند امکان پذیر نمی باشد درنتیجه بدون رضایت مادرتان اهداء عضو امکان ندارد. برای راهنمایی بیشتر با موسسه داتیکان تماس بگیرید: 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده