سوال حقوقی:

مجازات پزشک برای دادن گواهی خلاف واقع در خصوص وجود جنین چیست؟

سلام. من و خانمم در شرف طلاق هستیم و من متوجه شدم خانمم باردار است و گواهی برای عدم جنین را پزشک در ازای دریافت پول صادر کرده است. مجازات پزشک مذکور چیست؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام. مطابق ماده 55 قانون حمایت خانواده، هر پزشکی که عامداً بر خلاف واقع گواهی موضوع مواد (۲۳) و (۳۱) این قانون را صادر یا با سوءنیت از دادن گواهی مذکور خودداری کند، بار اول به محرومیت درجه شش موضوع قانون مجازات اسلامی از اشتغال به طبابت و بار دوم و بالاتر به حداکثر مجازات مذکور محکوم می‌شود. برای راهنمایی بیشتر با موسسه داتیکان تماس بگیرید: 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده