سوال حقوقی:

مهریه ایرانیان غیرشیعه

سلام روز بخیر. ما تبعه ایران هستیم اما دینمان زرتشت است. من و خانمم بر اساس قانون مدنی هنگام عقد ازدواج مهریه مشخص کردیم، بعد از حدود 7 سال در حال حاضر به اختلافات شدیدی برخوردیم و می‌خواهیم از هم جدا شویم. مهریه‌ی تعیین شده در زمان عقد 20 میلیون تومان بود. می‌خواستم بدونم با توجه به این که دین ما اسلام نیست آیا مشمول تبصره ماده 1082 قانون مدنی راجع به پرداخت مهریه‌‌های نقدی با توجه به تورم هستیم یا نه؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس نظریه مشورتی شماره 4851/7 مورخ 22/7/1382 تبصره الحاقی ماده 1082 قانون مدنی در خصوص ایرانیان غیر شیعه نیز مجری است. بنابراین شما هم باید با توجه به نرخ تورم که توسط بانک مرکزی ایران همه ساله اعلام می‌شود نسبت به پرداخت مهریه همسرتان اقدام کنید. درصورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده