سوال حقوقی:

مهریه‌ای برای پرداخت آن توسط زوجه شرط گذاشته شده است

سلام و عرض ادب. می خواستم بدونم برای مهریه‌ای که با توافق طرفین تعیین شده است اما برای پرداخت آن مهلتی تعیین شده است، آیا زن به محض انعقاد عقد نکاح می‌تواند آن را مطالبه کند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس مفاد ماده 1083 قانون مدنی برای تادیه تمام یا قسمتی از مهر می‌توان مدت یا اقساطی را قرار داد. طبق اصول حقوقی زن به محض وقوع عقد، مالک مهر شده و می‌تواند آن را از شوهر ، مطالبه کند، اما در صورتی که برای تادیه آن مهلتی مقرر شده باشد، زن حق مطالبه فوری نخواهد داشت و تا زمان فرا رسیدن مهلت نمی‌تواند مطالبه کند. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر دراین خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده