سوال حقوقی:

مسئولیت تضامنی در شرکت با مسئولیت محدود

سلام وعرض ادب. من می‌‍‌خواهم در یک شرکت تحت عنوان با مسئولیت محدود سرمایه گذاری کنم، اصول کلی شرکت را می‌دانم اما از شخصی شنیدم که حتی در این شرکت امکان دارد مسئولیت شرکاء تضامنی بشود. می‌خواستم بدونم آیا این حرف درست است و اگر پاسخ مثبت است در چه مواردی این حالت پیش می‌آید؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

اصل کلی بر این است که شرکاء در شرکت با مسئولیت محدود به میزان سرمایه‌ای که به شرکت آورده اند مسئول می‌باشند. اما این اصل استثنا‌هایی به شرح ذیل دارد:

1- هنگامی که در نام شرکت عبارت با مسئولیت محدود قبل یا بعد از نام شرکت درج نشده باشد. در این صورت تمام شرکای شرکت در مقابل اشخاص ثالث به خاطر دیون شرکت مسئولیت تضامنی خواهند داشت.

2- هنگامی که نام شرکت متضمن نام یکی از شرکاء باشد؛ که در این صورت شخص مذکور که نام او در نام شرکت درج شده است نسبت به دیون شرکت در برابر اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهد داشت.

3- شرکا بابت قیمتی که برای سهم الشرکه های غیر نقدی تعیین کرده اند، مسئولیت تضامنی دارند. بنابراین اگر سهم الشرکه های غیر نقدی به مبلغی بیش از قیمت واقعی آنها قیمت گذاری شده باشد، شرکا نسبت به ما به التفاوت قیمت واقعی و تعیین شده مسئولیت تضامنی دارند.

4- در صورت بطلان شرکت با مسئولیت محدود آن دسته از شرکایی که بطلان مستند به عمل آنهاست در برابر اشاص ثالث مسئولیت تضامنی دارند.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده