سوال حقوقی:

آیا عدم درج عبارت با مسئولیت محدود در اسم شرکت ضمانتی دارد؟

سلام وقت بخیر. من یک بنکداری در خیابان مولوی تهران دارم. چند وقت پیش شرکتی که ادعای می‌کرد در کار صادرات حبوبات به عراق و ... است با من وارد معامله‌ای شد و مقدار 10 تن نخود و لوبیا و.... از من خرید و برای ثمن آن چکی مدت دار به من داد که در روی چک مهر شرکت درج شده بود اما حرفی از با مسولیت محدود بودن در آن مهر یا چک نبود. هنگامی که سررسید چک فرا رسید با مراجعه به بانک متوجه شدم حساب خالی است و از ابتدا اگر من می‌دانستم شرکت مذکور با مسئولیت محدود است اصلا وارد معامله با آنها نمی‌شدم. وقتی که به مرکز شرکت رفتم دیدم که شرکت طلبکاران بسیاری دارد. سوال من از شما این است که آیا این که در مهر شرکت و به طور کلی نام شرکت عبارت با مسئولیت محدود را درج نکرده اند ضمانت اجرایی ندارد و من چطور می‌توانم راحت تر و سریع تر به پولم برسم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 95 قانون تجارت که بیان می‌دارد؛ در اسم شرکت باید عبارت ( با مسئولیت محدود ) قید شود و الا آن شرکت در مقابل اشخاص ثالث شرکت تضامنی محسوب و تابع مقررات آن خواهد بود. طبق این ماده شرکای این به خاطر عدم درج عبارت با مسئولیت محدود در نام شرکت در مقابل شما طلبکاران مسئولیت تضامنی خواهند داشت. یعنی شما بابت طلب خود می‌توانید به هر یک از شرکا مراجعه کنید ایشان موظف هستند تمام طلب شما را بپردازند. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه داتیکان تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده