سوال حقوقی:

تعهد به پرداخت سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود

سلام وقت بخیر. می‌خواهیم شرکتی را تحت قالب با مسئولیت محدود تاسیس کنیم. می‌خواستم بدونم آیا امکان دارد که در ابتدا برای پرداخت سهم الشرکه نیمی از مبلغ را پرداخت کنیم و نصف مبلغ باقی مانده را تعهد به پرداخت داشته باشیم و شرکت تاسیس شود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 96 قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود زمانی تشکیل می‌شود که تمام سرمایه‌ی نقدی و سهم الشرکه‌ی غیر نقدی تقویم و تسلیم شده باشد. بنابراین امکان این که پرداخت مبلغی را تعهد نمود وجود ندارد و تا زمانی که کل سرمایه نقدا پرداخت نشود شرکتی تاسیس نمی‌شود. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه داتیکان تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده