سوال حقوقی:

انتقال سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود

سلام. من به دلیل بازنشستگی می‌خواهم سهم الشرکه‌ی خود در شرکت با مسئولیت محدودی را به برادر خودم واگذار کنم. سوال من از شما این است که آیا برای این نقل و انتقال باید قواعدی خاصی رعایت گردد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 102 و 103 قانون تجارت برای نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود اولا باید رضایت دیگر شرکا هم به صورت عددی و هم به صورت میزان سرمایه اخذ شود. بدین صورت که باید اکثریت عددی شرکاء که حداقل 75% سرمایه‌ی شرکت متعلق به آنها باشد با این نقل و انتقال موافقت کنند و ثانیا باید این نقل و انتقال حتما به موجب سند رسمی و در دفتر خانه اسناد رسمی به عمل آید. درصورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه داتیکان تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده