سوال حقوقی:

انتقال سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود به شخص دیگری

سلام. می خواهم سهم الشرکه‌‌ی خود درشرکت با مسئولیت محدود را به شریک دیگری که او هم در شرکت مذکور جزء شرکاء است واگذار کنم آیا در این مورد هم باید این انتقال به موجب سند رسمی باشد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 103 قانون تجارت انتقال سهم الشرکه به عمل نخواهد آمد مگر به موجب سند رسمی. با توجه به اطلاق این ماده در رابطه با نقل و انتقال به وسیله‌ی تنظیم سند رسمی، فرقی نمی‌کند منتقل الیه شخصی خارج از شرکت باشد یا جز شرکای فعلی باشد و در هر صورت باید به وسیله‌ی سند رسمی نقل و انتقال صورت گیرد. باید توجه داشت منظور از سند رسمی به موجب نظریه‌ی مشورتی اداره‌ی حقوقی قوه قضاییه به شماره 3621/7 مورخ 31/5/1386 سندی است که در دفتر خانه‌ی اسناد رسمی تنظیم شده باشد. درصورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر دراین خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده