سوال حقوقی:

انتقال سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود

سلام وقت بخیر. می‌خواهم که سهم الشرکه‌ی خود را در شرکت با مسئولیت محدود را به یکی دیگر از شرکاء همان شرکت منتقل کنم. آیا در این صورت نیز باید اکثریت عددی و سرمایه ای که در ماده 102 قانون تجارت به آن اشاره شده است رعایت شود یا نه؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 102 قانون تجارت که بیان می‌دارد؛ سهم الشرکه را نمی‌توان منتقل به غیر نمود مگر با رضایت عده‌ای از شرکاء که لااقل سه ربع سرمایه متعلق به آن ها بوده و اکثریت عددی نیز داشته باشند. طبق این ماده و مستفاد از کلمه غیر متوجه می‌شویم که منظور افرادی غیر از شرکای حال حاضر شرکت و خارج از شرکت منظور نظر بوده و اگر سهم الشرکه به افراد داخل شرکت منتقل شود، نیازی به جلب رضایت و اکثریت عددی و سرمایه ای مندرج در ماده نیست. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده