سوال حقوقی:

ارث رسیدن سهم الشرکه شرکت با مسئولیت محدود

سلام وقت بخیر. پدر من به تازگی به علت بیماری کرونا فوت کردند و من به عنوان پسر تنها وارث او هستم. یکی از دارایی‌های پدرم سهم الشرکه‌ای در یک شرکت با مسئولیت محدود است. می‌خواستم بدونم برای منتقل شدن این سهم الشرکه به من تحت عنوان ارث آیا موافقت سایر شرکاء درآن شرکت ملاک است؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 102 قانون تجارت هرگونه نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود منوط به اخذ رضایت اکثریت عددی که حداثل 75 % سهم الشرکه شرکت را دارا هستند می‌باشد. اما این رضایت برای نقل و انتقال‌های ارادی است و شامل نقل و انتقال قهری ( ارث ) نمی‌شود. بنابراین برای انتقال سهم الشرکه پدر مرحومتان به شما نیاز به اخذ رضایت سایر شرکاء نیست. درصورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده