سوال حقوقی:

هیات نظّار در شرکت با مسئولیت محدود

سلام و عرض ادب. در حال تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود هستیم. می‌خواستم بدونم منظور از هیات نظّار چیست و باید همه‌ی شرکت های با مسئولیت محدود آن را داشته باشند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 109 قانون تجارت هر شرکت با مسئولیت محدودی که عده‌ی شرکاء بیش از 12 نفر باشد باید دارای هیات نظّار بوده و هیات مذکور لااقل سالی یک بار مجمع عمومی شرکاءرا تشکیل می‌دهد. با توجه به ماده فوق اگر عده‌ی شرکاء در شرکت شما بیش از 12 نفر باشد الزاما برابر قانون باید هیات نظّار را تشکیل دهید اما اگر عده‌ی شرکاء کمتر از 12 نفر باشد می‌توانید هیات مذکور را تشکیل دهید اما الزامی در این خصوص وجود ندارد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده