سوال حقوقی:

تغییر در میزان اندوخته‌ی قانونی در شرکت با مسئولیت محدود

سلام وقت بخیر. آیا می‌توانیم در اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود شرطی بگذاریم که میزان اندوخته‌ی قانونی را از میزانی که در قانون مشخص شده است کمتر کنیم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

با توجه به امری بودن اندوخته قانونی که در ماده 113 قانون تجارت ذکر شده است، اساسنامه نمی‌تواند میزان آن را کمتر از میزان مندرج در قانون کند؛ اما این امکان وجود دارد که میزان آن را بیشتر میزانی که درقانون تجارت درج شده است قید کنند. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده