سوال حقوقی:

زمان تشکیل شرکت تضامنی

سلام. طاعات و عبادات قبول. می‌خواستم بدونم از لحاظ قانونی در چه زمانی شرکت تضامنی تشکیل شده محسوب می‌شود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 118 قانون تجارت شرکت تضامنی زمانی تشکیل شده به حساب می‌آید که:

1- تمام سرمایه‌ی نقدی شرکت تأدیه شده شده باشد؛ یعنی بر خلاف شرکت سهامی برای تأدیه سرمایه نقدی نمی‌توان تعهد به پرداخت داشت و باید در همان لحظه نقدا تأدیه شود.

2- تمام سهم الشرکه‌ی غیر نقدی باید در بدو تاسیس شرکت، تقویم شده باشد و آن نیز در همان ابتدا تسلیم شده باشد. باید توجه داشت اگر 2 شرط فوق انجام شده باشد شرکت از لحاظ قانونی تشکیل شده محسوب می‌شود و تشکیل منوط به ثبت شرکت نیست. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده