سوال حقوقی:

چه قانونی برای والدین و فرزندان غیر ایرانی حاکم است؟

سلام. سه سال پیش با مرد عراقی در ایران آشنا شدم و خودم اهل کشور مالزی هستم و ما تصمیم بر ازدواج گرفتیم و بعد از مدتی متوجه شدم این آقا قصدش ازدواج نبوده و اکنون بچه ما تازه متولد شده است. می خواهم بدانم نفقه طفل اگر فقط منتسب به من باشد بر عهده کیست؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب. روابط بین ابوین و اولاد تابع قانون دولت متبوع پدر است مگر اینکه نسبت طفل فقط به مادر مسلم باشد که در این صورت روابط بین طفل و مادر تابع قانون دولت متبوع مادر خواهد بود در نتیجه در این صورت نفقه کودک تابع قوانین دولت مالزی خواهد بود.

لازم است بدانید بر اساس ماده 1167 قانون مدنی طفل متولد از زنا ملحق به زانی نمیشود. برای راهنمایی بیشتر با موسسه داتیکان تماس بگیرید: 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده