سوال حقوقی:

فوت یکی از شرکا در شرکت تضامنی

سلام وقت بخیر. من در شرکتی تحت عنوان تضامنی شریک هستم. به تازگی یکی از شرکا دیگر به علت بیماری کرونا فوت کردند. می‌خواستم بدونم آیا با فوت ایشان شرکت منحل می‌شود یا نه ؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 139 قانون تجارت اصل بر این است که در صورت فوت یکی از شرکاء، شرکت تضامنی منحل می‌شود مگر این که شرایط زیر برقرار باشد:

1- رضایت سایر شرکاء

2- رضایت قائم مقام متوفی ( وراث متوفی )

3- اگر سایر شرکاء تصمیم بر بقای شرکت گرفته باشند، وراث متوفی باید در ظرف 1 ماه از تاریخ فوت، رضایت یا عدم رضایت خود را در این مورد کتبا بیان کنند.

4- سکوت تا زمان انقضای 1 ماه در حکم رضایت وراث به بقای شرکت تلقی می‌شود.

درصورت اجتماع شرایط بیان شده در بالا شرکت تضامنی منحل نمی‌شود و به کار خود ادامه خواهد داد.

درصورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده