سوال حقوقی:

نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت نسبی

با سلام . در شرکتی نسبی شریک هستم منتها به دلیل کهولت سن و بیماری دیگر نمی‌توانم ادامه بدهم و می‌خواهم سهم الشرکه‌ی خودم را به پسرم واگذار کنم تا ایشان ادامه‌ی کار را انجام بدهند. می‌خواستم بدونم برای این نقل و انتقال آیا باید تشریفات خاصی را رعایت کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 185 قانون تجارت نقل و انتقال سهم الشرکه در این شرکت مستلزم اخذ رضایت تمام شرکای دیگر شرکت می‌باشد و اگر نقل و انتقالی بر خلاف مقرره فوق اتفاق بیافتد طبق نظر مشهور دکترین حقوقی باطل و بلااثر است. درصورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده