سوال حقوقی:

صدور چک با زدن مهر و اثر انگشت

با سلام. آیا از لحاظ قانونی امکان دارد که شخصی چک را در وجه دیگری فقط با زدن مهر یا اثر انگشت به تنهایی و بدون امضاء زدن تنظیم و صادر کند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 311 قانون تجارت بر خلاف سفته و برات ، صدور چک فقط با امضاء امکان پذیر است و قانون گذار از صدور چک با مهر سخن نگفته است . در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده