سوال حقوقی:

عدم درج تاریخ در برگه‌ی چک

سلام و عرض ادب. من در معامله‌ای چکی گرفتم و در موقع دریافت چک توجه نکردم بعدا متوجه شدم که در روی برگه چک تاریخ درج نشده است. آیا این امر مشکلی در وصول وجه آن به وجود می‌آورد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 311 قانون تجارت در چک باید محل و تاریخ صدور قید شده و به امضای صادر کننده برسد پرداخت وجه نباید وعده داشته باشد. طبق این ماده در صورت عدم رعایت شرایط شکلی چک، تبدیل به سندی غیر تجاری می‌گردد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده