سوال حقوقی:

صدور برات در وجه حامل

سلام وقت بخیر . سوال من از شما این است که آیا امکان دارد برات را که یک سند تجاری محسوب می‌شود در وجه حامل صادر کرد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

قانون تجارت در مبحث مربوط به برات درباره‌ی امکان صدور این سند در وجه حامل ساکت است اما بر طبق ماده 246 همان قانون، ظهر نویسی بدون درج نام منتقل الیه ( در وجه حامل ) امکان پذیر است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که برات از ابتدا امکان صدور در وجه حامل را ندارد اما ظهر نویسی آن را می‌توان بدون درج نام یا در وجه حامل انجام داد و بعد از این عمل، نقل و انتقالات بعدی فقط به موجب قبض و اقباض و بدون نیاز به ظهر نویسی و امضاء خواهد بود. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید.02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده