سوال حقوقی:

قید نام در ظهر نویسی یک سند تجاری

سلام . آیا باید در ظهر نویسی اسناد تجاری مثلا در ظهر نویسی یک فقره سفته نام شخصی که به موجب ظهر نویسی سند را به او انتقال می‌دهیم حتما قید شود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 246 قانون تجارت ممکن است در ظهر نویسی تاریخ و اسم منتقل الیه قید شود؛ از این عبارت متوجه می‌شویم که امکان دارد اسم شخص منتقل الیه در ظهر نویسی قید نشود و به عبارتی ظهر نویسی در وجه حامل باشد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده