سوال حقوقی:

درخواست صدور قرار تامین خواسته راجع به وجه چک قبل از اقامه‌ی دعوا

سلام . می‌خواستم بدونم اگر قبل از این که اقامه‌ی دعوا راجع به مطالبه وجه چکی انجام دهم، قرار تامین خواسته راجع به وجه چک بخواهم باید خسارت احتمالی را به بپردازم یا نه؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 292 قانون تجارت صدور قرار تامین خواسته برای اسناد تجاری در صورتی از ایداع خسارت احتمالی معاف است که این قرار، همراه با دادخواست دعوای اصلی یا در جریان رسیدگی به دعوای اصلی درخواست شده باشد. در غیر این صورت؛ یعنی اگر قرار تامین خواسته قبل از تقدیم دادخواست راجع به اصل دعوی، درخواست شده باشد، صدور قرار تامین خواسته با سپردن خسارت احتمالی ممکن است. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده