سوال حقوقی:

مزایده اموال شخص ورشکسته

آیا در زمان تصفیه ی امور ورشکسته، همیشه باید اموال شخص ورشکسته به مزایده گذاشته شود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 40 قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی اموال ورشکسته باید از طریق مزایده فروخته شود؛ مگر در هر یک از موارد زیر :

1- اگر اکثریت عددی بستانکاران که دارای حداقل سه چهارم سرمایه هستند به عدم مزایده رضایت دهند.

2- اگر مال در بورس و یا در بازار مظنه‌ و قیمت معینی داشته باشد.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده