سوال حقوقی:

مهر و موم اموال قبل از صدور حکم ورشکستگی

سلام وقت بخیر. می‌خواستم بدونم مهر و موم اموال شخصی که تاجر است و هیچ حکمی مبنی بر ورشکستگی علیه او صادر نشده است از نظر قانونی صحیح است، یا می‌توان نسبت به آن اعتراض داشت؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 437 قانون تجارت در دو حالت مهر و موم قبل از صدور حکم ورشکستگی مجاز است :

1- اگر تاجر ورشکسته فرار کرده باشد .

2-تمام یا قسمتی از دارایی خود را مخفی کرده باشد.

در این دو صورت امکان مهر و موم اموال تاجر، قبل از این که حکم ورشکستگی علیه وی صادر شود امکان پذیر است. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید . 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده