سوال حقوقی:

اعتبار حکم طلاق چه مدت است؟

سلام. من و شوهرم دو ماه پیش طلاق گرفتیم و حکم طلاق صادر شد. اما ایشان برای اتمام روند طلاق و جاری شدن صیغه طلاق به دفتر خانه نمی آیند. تا چه زمانی وقت رفتن به دفترخانه را داریم؟ اگر ایشان تا پایان مدت نیایند چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب. بر اساس ماده 33 قانون حمایت خانواده مدت اعتبار حکم طلاق 6 ماه از تاریخ ابلاغ رای فرجامی یا انقضای مهلت فرجام خواهی است. در صورتی که زوجه در مهلت مقرر حکم را به دفتر خانه تسلیم کند ولی زوج، علی رغم ابلاغ دفترخانه بدون عذر موجه حاضر نشود، سردفتر به نمایندگی از زوج، صیغه طلاق را جاری خواهد نمود.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده