سوال حقوقی:

فروش فوری اموال تاجر ورشکسته

سلام. من به خرید و فروش ماشین آلات راهسازی اشتغال داشتم که به علت یکسری مسائل نتوانستم چک هایی که در نزد طلبکارانم داشتم در موعد مقرره پرداخت کنم. و طلبکارانم حکم ورشکستگی من را از دادگاه دریافت کردند. سوال من این است که مگر نباید با رعایت یک سری تشریفات و با مزایده اموال من را به فروش برسانند .، اما در حال حاضر قسمتی از اموال را بدون ذکر این موارد به فروش رسانده اند . آیا می‌توانم نسبت به این امر اعتراض داشته باشم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس قانون تجارت اصل بر این است که اموال تاجر ورشکسته باید با رعایت یکسری تشریفات خاص و به صورت مزایده فروخته شود اما طبق ماده 445 قانون تجارت در 3 مورد با اجازه‌ی عضو ناظر و توسط مدیر تصفیه، امکان دارد اموال تاجر ورشکسته به صورت فوری و بدون رعایت تشریفات فروخته شوند:

1-اشیایی که ممکن است قریباً ضایع شوند.

2- اشیایی که ممکن است کسر قیمت حاصل کند.

3- اشیایی که نگه داشتن آن ها مفید نیست.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این مورد با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده