سوال حقوقی:

شهادت بر شهادت آیا امکان پذیر است؟

سلام وقت بخیر. می‌خواستم بدونم آیا امکان دارد یک نفر که باید به عنوان شاهد در دادگاهی حاضر شود اما در روز مذکور کار‌های دیگری دارد نفر دیگری را به جای خود بفرستد که شهادت دهد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

سلام و احترام خدمت شما

بر اساس ماده 1320 قانون مدنی شهادت بر شهادت در صورتی مسموع است که شاهد اصلی وفات یافته یا به واسطه‌ی مانع دیگری مثل بیماری و سفر و حبس و غیره نتواند حاضر شود. طبق این ماده در صورتی شهادت بر شهادت امکان پذیر است که یا شاهد اصلی فوت کرده باشد یا به واسطه‌ی عللی مانند حبس و سفر و بیماری امکان حضور نداشته باشد و در مورد سوال شما گمان می‌کنم شهادت بر شهادت امکان پذیر نباشد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده