سوال حقوقی:

آیا شهادت نامه سند محسوب می‌شود؟

سلام روز بخیر. می‌خواستم بدونم اگر کسی که می‌خواهد راجع به امری شهادت دهد، موضوع شهادت را در کاغذی بنویسد، آیا این کاغذ سند محسوب می‌شود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 1285 قانون مدنی شهادت نامه سند محسوب نمی‌شود و فقط اعتبار شهادت را خواهد داشت. زیرا شهادت نامه، بیان کتبی اطلاع اشخاصی است که در وقوع عمل حقوقی یا واقعه‌ی مورد استناد دخالت نداشته‌اند. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده