سوال حقوقی:

منظور از مأمور رسمی در ماده 1287 قانون مدنی

سلام وقت بخیر . می‌خواستم اگر براتون امکان داره بفرمایید که مأمور رسمی که در ماده 1287 قانون مدنی بیان شده است حتماً باید مستخدم رسمی دولت باشد یا نه؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 1287 قانون مدنی منظور از مأمور رسمی شخصی است که مأموریت او در قانون پیش بینی شده باشد. اعم از این که مستخدم دولت باشند یا نباشند ( مانند سردفتران اسناد رسمی که مستخدم دولت نیستند). بنابراین نه تنها مأموران وزارت خانه‌ها و مأمورین شهرداری بلکه اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری و کانون کارشناسان رسمی و نیز موسسات و سازمان هایی که با اجازه قانون تأسیس شده اند را می‌توان مأمور رسمی دانست. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده