سوال حقوقی:

سن لازم برای شهادت دادن

سلام. پسرم 15 سالش تمام شده و در مورد جزایی می خواهد در دادگاه شهادت دهد. آیا می تواند با این سن شهادت دهد؟ قانون این شهادت را می پذیرد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب. طبق ماده ۱۳۱۴ قانون مدنی شهادت اطفالی را که به سن ۱۵ سال تمام نرسیده‌اند فقط ممکن است برای مزید اطلاع استعمال نمود مگر در مواردی که قانون ‌شهادت این قبیل اطفال را معتبر شناخته باشد. در نتیجه پانزده سالگی سن اهلیت شهادت دادن است. در مواد 147 و 177 قانون مجازات اسلامی نیز رسیدن به سن بلوغ شرعی کافی دانسته شده که پسر شما سن کافی برای اداء شهادت را دارند.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده