سوال حقوقی:

آیا زن می تواند بدون درخواست طلاق اجرت المثل بگیرد؟

سلام. شوهرم با توجه به عدم تمایل من برای ادامه زندگی مشترک راضی به طلاق نیست و من نیز می خواهم تمام حقوق مالی خود را دریافت کنم آیا با توجه به اینکه خودم شاغل هستم و درآمد دارم بازهم درخواست اجرت المثل کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

سلام و احترام. بر اساس ماده ۱۱۱۸ قانون مدنی زن مستقلا میتواند در دارائی خود هر تصرفی را که میخواهد بکند. همچنین قاعده استحقاق زن نسبت به اجرت المثل کارهایی که به دستور شوهر انجام می دهد، منحصر به طلاق نیست و طبق تبصره ماده 336 قانون مدنی در غیر طلاق نیز می توانید مطالبه داشته باشید.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده