سوال حقوقی:

تغییر جنسیت یکی از زوجین و انحلال نکاح

سلام . مدت دو سال است در روند پزشکی و مراجعه به روانشناس متوجه شدم باید تغییر جنسیت بدهم. آیا بعد از تغییر جنسیت نیاز به طلاق خانمم هست ؟ چه اقدامی بعد از تغییر جنسیت برای جدایی انجام می شود.

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر. مطابق ماده۱۱۲۰ قانون مدنی عقد نکاح به فسخ یا به طلاق یا به بذل مدت در عقد انقطاع منحل میشود. همچنین تغییر جنسیت یکی از زوجین نیز سبب انحلال نکاح می شود. بعد از تغییر جنسیت نیازی به طلاق نیست زیرا نکاح خود به خود منحل میشود.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده