سوال حقوقی:

آیا می توان شرط عدم نفقه را در ازدواج شرط کرد؟

سلام. می خواهم با آقایی ازدواج کنم که یکی از شروط او برای ازدواج شرط عدم پرداخت نفقه است. آیا قانونا ایشان می تواند هیچ نفقه ای به من نپردازد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب. طبق ماده ۱۱۰۶ قانون مدنی در عقد دائم نفقه زن به عهده شوهر است. و این ماده مربوط به نظم عمومی و از قواعد آمره است و نمی توان خلاف آن توافق کرد.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده