سوال حقوقی:

پرداخت ثمن در پیش خرید یک واحد آپارتمان

سلام وقت بخیر. من می‌خواهم یک واحد آپارتمان را پیش خرید کنم و شخصی که آپارتمان را می‌سازد می‌گوید باید تمام ثمن قرارداد را که مبلغ 5 میلیارد و 300 میلیون است در موقع انعقاد قرارداد پرداخت کنی. می‌خواستم ازشما راهنمایی بگیرم که این کار را انجام بدهم یا نه؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 11 قانون پیش فروش ساختمان نحوه‌ی پرداخت اقساط کاملاً تابع توافق طرفین است، ولی حداقل 10 % از بها باید هم زمان با تنظیم سند رسمی وصول شود و طرفین نمی‌توانند برخلاف این مقررهتوافق نمایند. بنابراین توافق طرفین مبنی بر پرداخت فوری کل بها اعتبار قانونی ندارد و الزاماً 10 % بهای قرارداد، موجّل بوده و پیش فروشنده، حق مطالبه 10% مذکور را تا زمان تنظیم سند رسمی انتقال ندارد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده