سوال حقوقی:

احداث بنا در زمین غصب شده

سلام و عرض خسته نباشید. شخصی زمین را که در شهرستان واقع شده است بی آن که من متوجه شده باشم و به او اجازه داده باشم صاحب شده و در آن اقدام به ساخت یک باب خانه و کاشت چندین اصله درخت کرده است. اگر من علیه او دعوای تصرف عدوانی مطرح کنم و در این خصوص حکم به نفع من صادر شود، آیا می‌توانم درختان و بنای احداث شده را تخریب کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 164 قانون آیین دادرسی مدنی متصرف عدوانی ( محکوم علیه ) از زمان اجرای حکم رفع تصرف اگر تا 1 ماه ادعای مالکیت نسبت به مورد رفع تصرف شده داشته باشد تا زمان تعیین تکلیف در این خصوص نمی‌توانید بنا یا درختان را قلع و قمع کنید، اما اگر در این مدت 1 ماهه هیچ گونه ادعایی نداشته باشد شما می‌توانید قلع و قمع درختان و بنا را انجام دهید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده